Sonraki

Önceki

​ŞOGEN ÜMİT DİNÇER İLE SÖYLEŞİ


​ŞOGEN ÜMİT DİNÇER İLE SÖYLEŞİ

ŞOGEN ÜMİT DİNÇER İLE SÖYLEŞİ: “156. YILINDA ÇERKES SOYKIRIMI VE SÜRGÜNÜ: 21 MAYIS SÜRECİ, SÖYLEMLER VE DEĞERLENDİRMELER”

Çerkes Soykırımı ve Sürgünü’nün 156. yıl dönümüne özel olarak başlattığımız canlı yayın programlarımızın sonuncusunu diasporanın en köklü sivil toplum örgütlerinden olan İstanbul Kafkas Kültür Derneği başkanı Şogen Ümit Dinçer ile gerçekleştireceğiz. Diaspora olarak 21 Mayıs’lara bakış açımız, söylemlerimiz ve 21 Mayıs’ların geleceğinin konuşulacağı ve 21 Mayıs haftası boyunca yapılan tüm etkinliklerle ilgili kapsamlı bir değerlendirmenin yapılacağı “156. Yılında Çerkes Soykırımı ve Sürgünü: 21 Mayıs Süreci, Söylemler ve Değerlendirmeler” konulu canlı yayınımız 31 Mayıs Pazar akşamı 21.00’de Youtube kanalımızdan gerçekleştirilecektir. İlgilenen herkesin katılımını bekliyoruz.

ŞOGEN ÜMİT DİNÇER KİMDİR?

1970 yılında Kayseri-Pınarbaşı’da doğdu. İlk ve orta kademe eğitimlerini Kayseri Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1986 yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’ni kazandı ve tıp eğitimine Ankara’da başladı. 1994 yılında Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini Ankara GATA’da tamamladıktan sonra uzmanlık ve akademik hayatını Haydarpaşa GATA’da sürdürdü ve 2014 yılında emekli oldu. Halen özel bir hastanede çalışmalarına devam etmektedir.

1986 yılında Ankara’ya geldiği günlerden beri derneklerde gençlik komisyonları ve yönetim kurullarında hemen her kademede çalıştı. 2000 yılından beri iş sebebiyle bulunduğu İstanbul’da İstanbul Kafkas Kültür Derneği’nde çalışmalarına devam etti. Halen İstanbul (Bağlarbaşı) Kafkas Kültür Derneği’nde yönetim kurulu başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

610 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: