Sonraki

Önceki

YENİ SEZON AÇILIŞI COŞKULU BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ


YENİ SEZON AÇILIŞI COŞKULU BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Derneğimizin 2019-2020 dönemi yeni sezon açılışı 4 Ekim Cuma akşamı coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi. Adigey Cumhuriyeti’nin 28. kuruluş yıl dönümünün de kutlanıldığı geleneksel zexes gecemizde Adigey Cumhurbaşkanı Kumpil Murat tarafından gönderilen kutlama mesajı katılımcılara iletildi.

Dernek başkanımız Bislan JALOUQA tarafından yeni dönem faaliyetleri ve kurslar hakkında katılımcılara bilgi verildikten sonra bir önceki dönem yönetim kurulu üyelerine emeklerinden dolayı teşekkür edildi. Adaylık sürecinde de “Çevresel Duyarlılık” ilkesini benimseyeceğini beyan eden yönetimimiz tarafından Yenimahalle Belediyesi ile Derneğimizin ortaklaşa gerçekleştireceği proje kapsamında oluşturulacak olan “Çerkes Derneği Hatıra Ormanı”nda bir önceki yönetim kurulu üyeleri adına birer fidan bağışlandı.

Oldukça kalabalık bir katılımın gerçekleştiği gecemizde sahne alan derneğimizin keman grubu “BZEPS” ise dinleyicilerinden büyük beğeni aldı. Düğün thamadesi Yenemuko Mevlüt ATALAY tarafından bje eşliğinde yapılan “Хъуэхъу” ile Adigey Cumhuriyeti’nin 28. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle Adigey Cumhurbaşkanı Kumpil Murat’a teşekkür edildi ve büyük zorluklarla kurulan cumhuriyetimizin ilelebet yaşaması için dilek ve temennilerde bulunuldu.

Şehir dışından gelen misafirlerimizin de katılımıyla coşkulu bir şekilde devam eden düğünümüz gecenin ilerleyen saatlerinde Wuic ile bitirildikten sonra sonlandı. Bu güzel geceye katılan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyor yeni sezonun hepimiz adına güzel bir şekilde geçmesini temenni ediyoruz.

2104 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: