Sonraki

Önceki

Türkiye'de Bir İlk: Kafkas Anaokulu Açıldı


Türkiye'de Bir İlk: Kafkas Anaokulu Açıldı

Adana Çerkes Kültür Derneği Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi: Kafkas Anaokulu, yoğun bir hazırlık döneminden sonra faaliyetlerine başladı.

Adana Çerkes Kültür Derneği, 3-5 yaş arası çocuklarımızın okul öncesi eğitimlerini kendi dil ve kültürlerini öğrenerek tamamlayacağı bu proje için çalışmalara 2012 yılında başladı.

Derneğimizin başarılı çalışmaları sonucu açılacak olan sınıfların eğitim anlamındaki tüm masraflarının Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından karşılanması sağlandı ve Çukurova Güzel Yalı Mahallesinde 2 katlı bir bina kiralandı. Çerkes dil ve kültürünün geleceğe taşınması konusundaki bu örnek çalışma Kafkas Anaokulu'nun 22 Eylül açılmasıyla hayata geçmiş oldu. Anaokul açıldıktan bir hafta sonra, dış duvarları uzman öğretmen eşliğinde, Adana Çerkes Kültür Derneği gençleri ve öğrencileri tarafından boyandı.

Türkiye'de bir ilk olacak olan bu projenin gerçekleşmesi için fedakarca çalışan Adana Çerkes Kültür Derneği ve üyelerini kutluyor, Kafkas Anaokulu'nun öğrencilere başarılar diliyoruz.

www.kaffed.org

11284 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: