Sonraki

Önceki

Sosyal Tesisimiz Düzenlenen Törenle Hizmete Girdi


Sosyal Tesisimiz Düzenlenen Törenle Hizmete Girdi

Yaşamkent Mahallesi’nde bulunan ‘Çerkes Derneği Sosyal Tesisleri’ düzenlenen törenle açıldı.

Çerkes Derneği Başkanı Yinal Kozok’un katılımcılara hitabıyla başlayan ve hemşerilerimizin yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı Yaşar Arslankaya söz aldılar. Tamamı derneğin öz kaynaklarıyla inşa edilen tesisin şu ana kadarki maliyeti 1 milyon 440 bin TL’nin üzerinde gerçekleşti.


Açılışta kalabalığa hitap eden ve tesisin arsa tahsisinden itibaren bütün inşaat süreci boyunca yardımlarını esirgemeyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “daha başkan olmadan önce Beştepe’deki dernek binanızın size dar geldiğini ve daha geniş ve güzel bir yerin sizlere lazım olduğunu söylemiştim. Bu sözümü gerçekleştirmenin onurunu yaşıyorum” dedi.

Çankaya belediyesi meclis kararıyla tesisin içerisinde bulunduğu parka ‘Maykop’ isminin verildiği müjdesini veren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen tesisin geleceğiyle ilgili olarak ümit verdi ve “Bu tesis Çerkeslerindir ve Çerkeslerin kalacaktır. Bu konuda endişeniz olmasın.” Dedi.

Konuşmaların ardından Badin Müzik Grubu ve Elbruz birer mini konser verdi. Konser sonrasında kurulan düğün akşamın ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

10191 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş:

TümüDiğer Başlıklar