Sonraki

Önceki

Soçi'nin Yeni Sakinleri Olimpiyat İnşaatlarını Protesto Etti


Soçi'nin Yeni Sakinleri Olimpiyat İnşaatlarını Protesto Etti

26 Nisanda Soçi’nin Razdolnoye köyünde yaklaşık 100 vatandaş Olimpik ve ticari inşaatların durdurulması talebinde bulundukları bir gösteri yaptı.


Protestocular inşaatların köylerinin civarında toprak kaymalarını tetiklediğini ifade ettiler. Protestocuların ifadelerine göre Razdolnoye köyündeki inşaatlar özel ve kamu teşebbüsleri olan "TO-44", "Olimpstroy", "RZhD", "RZhDStroy", LLC "InfCity-Trans", "Krasnodaravtodor", "Mostovik" ve LLC "Toneldorstroy" tarafında yürütülüyor.


"Razdolnoye" Bölgesel Yönetim Başkanı Boris Minosyan’ın ifadesine göre "yerleşim yeri daha önce bin kişinin iskânı için tasarlanmış. Bugün ise on binden fazla sakini var. Bütün bu nüfus bin kişi için düzenlenmiş olan su, atık, yol ve elektrik altyapısını kullanıyor. Doğal olarak, bütün tesisat aşırı nüfustan, yüksek voltajdan ve aşırı yüklenmeden dolayı zarar görüyor ve işlev göremez hale geliyor.”


Minosyan’a göre Razdolnoye civarındaki kırsal alanlarda yürütülen Olimpik ve ticari inşaatlar Bahçecilik ve Çiçekçilik Dağ Enstitüsünün topraklarına ve Milli Park’a da zarar veriyor.


Gösteriye katılanlar inşaatların durdurulması için ortak bildiriye imza atarken yetkililerin taleplerini karşılamaması halinde gösterilere devam etmeye de karar verdi.

 

Kaynak: http://www.eng.kavkaz-uzel.ru/articles/20868/

12085 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: