Sonraki

Önceki

Kafkasya'ya Burslu Öğrenci Gönderilecek


Kafkasya'ya Burslu Öğrenci Gönderilecek

Federasyonumuz 2011 – 2012 öğretim yılında da Kabardey - Balkar Cumhuriyeti Devlet Üniversitesi'ne 18 lisans, 2 yüksek lisans olmak üzere toplam 20 burslu öğrenci gönderecektir.
Federasyonumuz bu yıl Adıgey Cumhuriyeti Devlet Üniversitesi'ne ve Maykop Devlet Teknoloji Üniversitesi'ne de burslu öğrenciler gönderecektir.

Burslu okuyacak öğrenciler için son başvuru tarihi 31 Temmuz 2011 olup, bu tarihe kadar eksiksiz doldurulmuş başvuru formu, bir fotoğraf ve YGS Sonuç Belgesi fotokopisini(www.osym.gov.tr den indirilen sonuç belgesi de olabilir) federasyonumuza ulaştırılması gerekmektedir.

Bu üniversitelerde normal eğitim 1 Eylül 2011 tarihinde başlamaktadır. Bu yıl gidecek öğrenciler hazırlık okuyacakları için 1 Ekim 2011 tarihinde okullarında olmaları gerekmektedir.

Her üç üniversitede YÖK tarafından tanınan üniversiteler arasında olduğu için, yurtdışı öğrencilik tescili ve askerlik tecili konusunda sorun yaşamamaktadırlar. Rusya Federasyonu Lizbon Anlaşması'nı imzaladığı için denklik konusu, Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde okuyanlar için nasıl uygulanıyorsa, Rusya Federasyonu'nda okuyanlar için de aynı şekilde uygulanmaktadır.

Kafkasya'da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için ayrıntılı bilgiler

14271 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: