Sonraki

Önceki

Kabartay-Balkar'da Gençlik Forumu


Kabartay-Balkar'da Gençlik Forumu

10 Eylül Cumartesi günü Kabartay-Balkar “Kafkaslarda karşılıklı anlayış için” uluslararası gençlik forumuna ev sahipliği yaptı.

Foruma katılmak üzere Nalçık’a Rusya, Ermenistan, Azerbaycan, Gürcüstan, Ukrayna, Hollanda, İsviçre, Sırbistan, Polonyan, Litvanya, Latviya ve İngiltere’den 130 aktivist katıldı. Ayrıca Güney Osetya ve Abkhazya’dan da katılım planlanıyor.

Etkinliğin organizasyon komitesince forum programında kültürler arası diyalog ve barış projelerine gençliğin katılımının yanısıra Avrupa ve Kafkas gençliği arasında doğrudan iletişim ve ortaklık olanakları üzerine tartışmalar yer alıyor.

Forumda kültürlerarası ve dinlerarası ortak çalışma alanında farklı organizasyonların deneyim, tutum ve uygulamalarının analiz edileceği “yuvarlar masa toplantıları” ve çalıştaylar yer alacak.

Forumun organizasyonu Turizm Spor ve Gençlik Bakanlığı, Avrupa Konseyi Gençlik ve Spor Başkanlığı, Federal Gençlik Ajansı, Rusya Ulusal Gençlik Dernekleri Konseyi, Bölgesel “Kabartay-Balkar Cumhuriyeti Gençlik Dernekleri Birliği,” ve “Çokuluslu Rusya” Kulübü tarafından yapılıyor. Etkinliğin ev sahipliğini Rusya Federasyonu Spor Turizm ve Gençlik Bakanlığı ve Avrupa Konseyi Gençlik ve Spor Başkanlığı arasında 2009-2012 gençlik politikaları ortak çalışmaları çerçevesinde Kabartay-Balkar Devlet Başkanlığı yapıyor.

Kaynak: yuga.ru

12380 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: