Sonraki

Önceki

GENÇLİK KOMİSYONUMUZ LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR KÖYÜ'NÜ ZİYARET ETTİ


GENÇLİK KOMİSYONUMUZ LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR KÖYÜ'NÜ ZİYARET ETTİ

Derneğimizin 2019-2020 yılı çalışma dönemi kapsamında oluşturulan Gençlik Komisyonumuz, etkinlik ve çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Tarih Kulübü, Matematik Etüdü, R Programlama Dersleri, "хэкубзэ" Deju Grubu, Sinema Kulübü gibi etkinlik ve kulüp çalışmalarını yürüten Gençlik Komisyonumuz, sosyal sorumluluk projelerinin ilk etkinliği olan LÖSEV - Lösemili Çocuklar Köyü ziyaretini gerçekleştirdi.

Yönetim Kurulu ve Elbruz ekibi üyelerinin de katıldığı ziyarette Lösev yetkilileri tarafından Lösev ve Lösemili Çocuklar Köyü'nün tanıtımı yapıldı. Lösante Çocuk ve Yetişkin Hastanesi hakkında da bilgi alan ziyaretçiler yapılan tanıtımın ardından köyde yer alan konuk evleri, aile konutları, oyun sokakları ve üretim atölyesini gezme fırsatı buldular.

2010 yılında kurulan ve dünyadaki ilk ve tek Lösemili Çocuklar Köyü olan bu köyde yer alan çocuklar bir yandan ücretsiz olarak tedavilerini görürken bir yandan da okullarına devam edebiliyor. Lösemi hastalığında %92 oranında başarı yakalanmasını sağlayan LÖSEV'e bu güzel ve anlamlı çalışmaları ve samimi evsahiplikleri için teşekkür ediyoruz.

1675 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: