Sonraki

Önceki

ÇERKES DERNEĞİ’NDE ÇOCUK KLÜBÜ FAALİYETLERİNE BAŞLADI!


ÇERKES DERNEĞİ’NDE ÇOCUK KLÜBÜ FAALİYETLERİNE BAŞLADI!

Sayın Üyelerimiz,

Geleceğimizin temeli olan çocuklarımızın,dans kursu dışında da sosyal ilişkilerinin güçlendirilmesi amacıyla, farklı aktivitelerinden geliştirilmesi gerekmektedir. Neler yapılabileceği ile ilgili olarak değerli velilerimizle yapılan görüşme ve toplantılar sonucunda bir çocuk kulübünün kurulmasına karar verilmiştir. Bu kulübün temel hedefleri, 0-14 yaş arası çocukların arkadaşlık bağlarının kuvvetlenmesini sağlamak, ortak paylaşımları birlikte geliştirmek, Çerkes kültürünü tanıtmak, toplum içerisinde bulunmalarını sağlamak ve veliler arasındaki etkileşimi, diyalogları artırmaktır.

Velilerimizin katkıları ile periyodik olarak çocuklara yönelik çeşitli aktivitelerin yapılmasına karar verilmiştir. Şu anda kesinleşen aktivite programı şu şekildedir:

Her ayın 2. Cumartesi akşamı ve her ayın 4. Pazar günü dernek binamızda faaliyetler sürdürülecektir. Bu faaliyetler mevsim koşulları ve ilgili ay ve haftanın özelliğine göre çeşitlilik gösterebilir. Bu günler içinde, Dernekte çocuklara yönelik çizgi sinema gösterimi, öykü anlatımı, belgesel sunumu, resim çalışması gibi faaliyetler gerçekleştirilecektir. Sonrasında farklı mekanlarda velilerle beraber sosyo – kültürel aktiveler yapılaması planlanmaktadır. (sinema, tiyatro, spor, piknik vb.)

Bu bağlamda 2013 yılının ilk ayında Kafkasya’ dan öykü anlatımı ve sonrasında resim çalışması ile faaliyetlerimize başlamış bulunmaktayız. Yapılan çalışmalardaki çıktılar olan resimler derneğimize görülebilir.

Bu konuda fikirleri, eleştiri ve önerileriyle emeklerini esirgemeyen ilgili ailelerimize, emek veren kendisi küçük ama yürekleri kocamançocuklarımıza bir kez daha tüm kamuoyumuz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Faaliyetlerimize katılım için dernek üyeliğinin yeterli olduğunu hatırlatıyor ve tüm çocuklarımızı ve ailelerimizi bu güzel paylaşımlara katılmaları için derneğimize davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

Çerkes Derneği

12870 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: