Sonraki

Önceki

Çerkes Derneği Kahvaltısı Yoğun İlgi Gördü


Çerkes Derneği Kahvaltısı Yoğun İlgi Gördü

11 Mart Cumartesi günü; Yaşamkent Sosyal Tesisleri Gupse Cafe&Bistro’da düzenlenen Kahvaltı Organizasyonu üyelerimiz tarafından yoğun ilgi gördü. Çerkes Derneği Yararına düzenlenen Kahvaltı Organizatörlüğünü Çerkes Derneği Yönetim Kurulu üyemiz Feriha KANKOÇ ile değerli üyemiz Pervin ÖNER üstlendiler.

Misafirlerimiz, Çerkes Kültürünün lezzetlerini tadarken, Çerkes El Sanatlarının kendisine yön verdiği üyemiz Yücel Yüksel GÜMÜŞ’ün organizasyona bağışladığı Şarhon açık artırmaya çakarıldı. Organizatörlerimiz Feriha Kankoç ve Pervin Öner tarafından hazırlanan Adige Bayraklı Fularlar katılımcıların büyük beğenisini kazandı.

Geleneksel Çerkes Mutfağı’nı yoğun araştırmalar sonucu yazılı hale getiren, resimlerle görselliğini zenginleştiren değerli yazarımız Ayça Yolkolu Öksüz bizleri kırmayarak kahvaltımıza katıldı. ‘’Hüzün Aş Olunca’’ adlı kitabını Dernek Yararına satışa sunan Öksüz,kitabını tanıtarak imzalama inceliğini gösterdi. Kendisine çıktığı bu yolda başarılar diler kültürümüze katkıları için teşekkür ederiz.

Organizasyonun sonuna yaklaşılırken misafirlerimizin katılımı ile Pşınawo Cankat Yaman eşliğinde Ceug düzenlendi. Katılanlara, emeği geçenlere ve özellikle özveri ile bu güzel organizasyonu gerçekleştiren Feriha Kankoç ile Pervin Öner’e sonsuz teşekkürler.

Mutlu günlerde hep birlikte olmak dileğiyle…

10151 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: