Sonraki

Önceki

ABAZACA DİL KURSU HOCAMIZ: TRAPŞ-İPHA GÜL ECE LİMAN


ABAZACA DİL KURSU HOCAMIZ: TRAPŞ-İPHA GÜL ECE LİMAN

Derneğimizin 2019-2020 dönemi yeni sezon çalışmaları kapsamında Abazaca dil kursu TRAPŞ-İPHA GÜL ECE LİMAN hocamız tarafından verilecektir.

Sinop’a bağlı İncemeydan köyünden olan Ece Liman, Apsuva’dır. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Klasik Arkeoloji Bölümü mezunu olan Ece Liman, 2008 yılından beri Abhazya Cumhuriyeti Sosyal Bilimler Enstitüsü Arkeoloji bölümünde ve 2015 yılından beri de Gudauta Müzesi'nde uzman arkeolog olarak çalışmaktadır. İleri derecede Abazaca, Rusça ve İngilizce bilmektedir.

Abhazya Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Abhaz dili sertifikasına sahip olan Ece Liman, Ankara Abhaz Derneği’nde de iki sene Abazaca kursu vermiştir.

Yeni dönemde anadilimizin yaşatılması için büyük emekler vereceğine inandığımız Ece hocamıza başarılar diliyor, Ankara Çerkes Derneği olarak tüm üyelerimizi dil kurslarımıza kayıt olmaya davet ediyoruz.

(İletişim: 03122228590)

(NOT: Dil kursumuzu başarı ile tamamlayan ilk 2 kişiye Sohum için gidiş-dönüş bileti derneğimize bağışta bulunan değerli üyelerimiz tarafından karşılanacaktır. Kendilerine teşekkür ediyoruz)

2392 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: